ABD’li Politikacı Bu Altcoin Üzerine Bahis Yaptı: Fiyat Zıpladı!

Ortaya çıkan verilere göre ABD’li milletvekili Mike Collins Velodrome’da büyük bir hisseye sahip. Bu arada, altcoin fiyatındaki değişiklikler nedeniyle, Collins şu anda gerçekleşmemiş zararda. Bu arada, daha fazla ABD’li politikacı kriptoya ısınmaya başlıyor.

Michael Collins, ETH’den sonra şimdi de VELO aldı!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) spot Ethereum ETF’lere kısa süre önce yeşil ışık yaktı. Bu onaydan önce ABD’li bir politikacı Ethereum (ETH) alımlarını açıklayarak kripto para topluluğunun dikkatini çekti. Şimdi de bu politikacı, ABD’li bir politikacı ilginç bir altcoin bahsi daha yaptı. Yatırım araştırma firması Quiver Quantitative tarafından 17 Haziran’da paylaşılan verilere göre, Georgia’nın 10. kongre bölgesinin ABD Temsilcisi Michael Collins, piyasa değeri 100 milyon doların altında olan bir kripto varlığı olan Velodrome (VELO) satın aldığını açıkladı.

Collins özellikle 17 Mayıs’ta, otomatik bir piyasa yapıcı (AMM) olan Velodrome Finance’in token’ından 1.000 ila 15.000 dolar arasında satın aldı. Andrew Cronje, bu altcoin projesini, Solidly Exchange modelinin bir sonraki evrimi olmayı hedefleyen Optimism Network’te (OP) merkezi ticaret ve likidite merkezi olarak tasarladı.

Mike Collins’in Velodrom satın alımı. Kaynak: Quiver Quantitative

ABD’li politikacılar kripto para birimleri etrafında toplanıyor

Hatırlatmak gerekirse, Mike Collins Ocak 2024’te, spot Ethereum ETF söylentilerinin ilk başladığı dönemde, 3 Ocak’ta 1.001 ila 15.000 dolar arasında ve 8 Ocak’ta 15.001 ila 50.000 dolar arasında satın aldığı iki seferde Ethereum’a 65.000 dolara kadar yatırım yaptığını açıkladı. Ocak 2024’teki alımlarına ek olarak Collins, bu kripto varlığını 2023 yılında üç kez – 9 Ekim, 5 Kasım ve 28 Aralık tarihlerinde – 75.000 dolar tutarında satın almıştı.

2024 başkanlık seçimlerine sadece beş ay kala, daha fazla politikacı kripto para birimlerini benimsedi. Donald Trump, çok uzun bir süre varlık sınıfına karşı hareket ettikten sonra şimdi kendisini “Kripto Başkanı” olarak görüyor. Göreve seçildikten sonra kripto şirketlerini destekleme planları var. Trump’ın kampanya ekibi kripto bağışlarını kabul etmeye açık. Benzer şekilde, yaklaşan seçimlerde de aday olan Başkan Joe Biden, kripto erişimini başlattı. Kampanya ekibi şimdi kripto endüstrisi liderlerine yaklaşıyor ve ileriye dönük proaktif kripto politikaları konusunda rehberlik istiyor. Genel olarak, ABD politika yapıcıları ve politikacıları arasında dijital para birimlerine yönelik artan bir ilgi var.

Altcoin fiyat performansı

Bu arada Velodrome Finance tokenı, son verilere göre, son 24 saatte %12’nin üzerinde bir artışla 0,1047 dolardan el değiştiriyordu. Token, gün içinde 12,71 dolara kadar tırmandı. Ancak daha sonra irtifa kaybetti. Bu arada, altcoin, önceki yedi günde %3,3’lük bir artış gördü. Aylık grafiğinde %24,6’lık bir düşüş kaydetti.

VELO fiyatı 7 günlük grafik. Kaynak: CoinMarketCap

Her şey göz önünde bulundurulduğunda, Mike Collins’in satın alması Velodrome Finance token’ının gelecekteki fiyat performansına olan güçlü inancını gösteriyor. Ayrıca, bu hamle tokenin son rallisinde önemli bir rol oynadı. Bununla birlikte, kripto sektöründeki şeyler şaşırtıcı dönüşler yapabilir. Bu yüzden, yatırım yaparken kişinin kendi araştırmasını yapması çok önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir